האם כל שינוי בחיים דורש שינוי צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 17:07, 20 בפברואר 2016

  שלום בשנת אלפיים ושמונה ערכנו צוואה אני ובעלי, צוואה שכל אחד שהולך לעולמו מוריש חצי לבן הזוג והחצי השני לשני הילדים בזמנו הנישואים היו מעורערים והיה לנו פסק דין שיש חשבון משותף וגם לכל אחד יש חשבון נפרד שאף אחד בזמן הגירושין לא יכול לדרוש את הכספים שבו מאז חזרונ לחיות ביחד בשלום ואז חיברנו את כל החשבונות לחשבון משותף אחד. וגם לפני שנתיים בערך סניף הבנק שלנו נסגר עקב צמצומים וחשבונינו עבר לסניף אחר וגם מספר החשבון שונה. שאלתי היא: האם הצוואה הזו תופסת לגבי השינויים שחלו בחיינו או שצריך לעשות צוואה חדשה. תודה מראש .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:45, 21 בפברואר 2016

  אני ממליץ שבכל עת בה יש שינוי משמעותי בחיים, יש לבחון צוואה קיימת ולחשוב האם עודנה מתאימה למצב החדש. בנוסף - אם אין צוואה במצב כזה, מומלץ לשקול עשיית צוואה. סתם שינוי במספר החשבון איננו משמעותי, אלא ירק עשוי ליצור אי נוחות ליורשים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.