צוואה תחת השפעה והגשת התנגדות לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוית רותם

  נשלח ע"ירוית רותם 09:43, 26 בפברואר 2016

  שלום רב, אבי נפטר לפני חודש, ושלושה ימים אחרי פטירתו אחותי באה ונתנה לי צוואה ביד שנעשתה 3 ימים לפני מותו. חשוב לי לציין שאבי היה אדם מאוד חולה, ואין סיכוי שהיה שותף בעריכת הצווה \ בכתיבתה! הוא היה שבועיים באוספיס בית, ולכן לא נראה לי הגיוני כלל שהוא זה שהנפיק אותה! מה עליי לעשות כדי להגיש התנגדות בצורה נכונה כדי לפסול את הצוואה החדשה (בה חותי יורשת הכל, אף שלפני 5 חודשים הוא עשה צוואה הפוכה בה הכל מתחלק חצי חצי...).

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:01, 28 בפברואר 2016

  יש לפעול בשני מישורים מקבילים. בסופו של דבר, אם לא תהיה הבנה ביניכן, תגיעו לבית המשפט למשפחה. הפורום אינו מסגרת מתאימה לייעוץ שאת צריכה. ראוי שתגיעי לייעוץ אישי לך. אוכל לעזור.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.