אחרי שנעשה צו ירושה, עברו 6 שנים והנכדה מוציאה דף חתום עי עו״ד מכתב מהסבתא שנותנת לה לגור בבית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 13:06, 16 במרץ 2016

  אשמח לקבל חוות דעת על הנושא, הצו ירושה מחלק את הבית ל3 הבנים. מה הכוח של המכתב שעכשיו נחשף? האם הנכדה יכולה לזכות בבית( הנכדה מתגוררת בבית הסבתא ללא שום חוזה מולם. וכמובן ללא שכר דירה. כעת שהאחים רוצים שהנכדה תפנה את הבית היא אינה מוכנה. ומראה את המכתב מהעורך דין חתום עי הסבתא ( זל).. יש עוד פרטים אבל זה פחות או יותר הסיפור

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  16:39, 18 במרץ 2016

  אדם יכול להעניק זכות מגורים בדירה שלו. משהוצא צו ירושה, יש בעלים חדשים לדירה. עליהם לבחון מה בדיוק העניקה הסבתא לאותה נכדה. האפשרויות מגוונות ויכולות לנוע בין זכות מגורים לכל ימי חייה של הנכדה מצד אחד ועד לזכות מגורים שכבר פקעה ואין לה עוד קיום מצד אחר. הכרעה תתבסס על תוכן המכתב וגם על הניסוח שלו.
  מבחינת דיני ירושה הכלל הוא שי שרוצה להעניק משהו שיהיה בתוקף גם לאחר פטירתו צריך לעשות צוואה.
  בעקרון - ככל שההענקה היא כללית יותר ונטולת פרטים ומגבלות, כך הנטל על אותה נכדה להוכיח את זכותה גדול יותר. לגופה של השאלה - עצה טובה יהיה אפשר לתת רק במסגרת של ייעוץ אישי לאחר בחינה של המסמך עצמו ולאחר ברור כל העובדות הכרוכות בענין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.