• 3 באפריל 2016

קיום צוואה ואפוטרופוס כללי

לפני מספר שנים אבי השאיר צוואה שבה כתוב מחצית הדירה לאחותי ומחצית לביתי הקטינה(כיוון שאני ביקשתי מאבי זל עקב בעיות)
    עדיין לא עשינו קיום צוואה. בצוואה כתוב שאני ינהל את הכספים הדירה של אחי ושל ביתי.
    אני מתגוררת עם ביתי בדירה ומשלמת לאחותי שכר דירה (מחצית) .
    1. אם נעשה קיום צוואה האם האפוטרופוס הכללי יכנס לתמונה (כי בצוואה יש קטינה)ונצטרך לתת לו דין וחשבון?לא שעשינו משהו רע פשוט אנו מסתדרות בנינו ולא רוצות שיתערבו ונראה שזה גם כאב ראש לא קטן (הצוואה נמצאת אצל רשם הירושות כמה שנים)
    2. האם האפוטרופוס יכול להגיד למה לא שולמה שכירות לבת?פשוט קשיים כלכליים(הבת גרה איתי בדירה זו ביתי היחידה ,אני גרושה)
    אשמח לעזרה בשתי השאלות תודה

3 באפריל 2016
  • מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון 3 באפריל 2016

קיום צוואה כשיש קטין

אם הבת שלך עדיין קטינה ואם את ממילא האפוטרופוס הטבעי שלה, שגם מגדלת אותה וממנת אותה, איני חושב שתהייה בעיה חמורה. ממילא לו היה מנהל עזבון חיצוני, הוא היה אמור להעביר את הכספים המיועדים לקטינה אל האפוטרופוס הטבעי שלה, שזה את.

היועץ המשפטי לממשלה באמצעות בא כחו במשרד האפוטרופוס הכללי (כך הכינוי של נציג המדינה בהליך ירושה) מעורב בכל הליך ירושה בכלל ובהליך בו יש קטין בפרט בפרט. הוא חדל ממעורבות כאשר הוא משוכנע שענייניו של הקטין מוסדרים לטובת הקטין וטובת הקטין אינה נפגעת.

3 באפריל 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?