קיום צוואה ואפוטרופוס כללי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 17:15, 3 באפריל 2016

  לפני מספר שנים אבי השאיר צוואה שבה כתוב מחצית הדירה לאחותי ומחצית לביתי הקטינה(כיוון שאני ביקשתי מאבי זל עקב בעיות) עדיין לא עשינו קיום צוואה. בצוואה כתוב שאני ינהל את הכספים הדירה של אחי ושל ביתי. אני מתגוררת עם ביתי בדירה ומשלמת לאחותי שכר דירה (מחצית) . 1. אם נעשה קיום צוואה האם האפוטרופוס הכללי יכנס לתמונה (כי בצוואה יש קטינה)ונצטרך לתת לו דין וחשבון?לא שעשינו משהו רע פשוט אנו מסתדרות בנינו ולא רוצות שיתערבו ונראה שזה גם כאב ראש לא קטן (הצוואה נמצאת אצל רשם הירושות כמה שנים) 2. האם האפוטרופוס יכול להגיד למה לא שולמה שכירות לבת?פשוט קשיים כלכליים(הבת גרה איתי בדירה זו ביתי היחידה ,אני גרושה) אשמח לעזרה בשתי השאלות תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:47, 3 באפריל 2016

  אם הבת שלך עדיין קטינה ואם את ממילא האפוטרופוס הטבעי שלה, שגם מגדלת אותה וממנת אותה, איני חושב שתהייה בעיה חמורה. ממילא לו היה מנהל עזבון חיצוני, הוא היה אמור להעביר את הכספים המיועדים לקטינה אל האפוטרופוס הטבעי שלה, שזה את.

  היועץ המשפטי לממשלה באמצעות בא כחו במשרד האפוטרופוס הכללי (כך הכינוי של נציג המדינה בהליך ירושה) מעורב בכל הליך ירושה בכלל ובהליך בו יש קטין בפרט בפרט. הוא חדל ממעורבות כאשר הוא משוכנע שענייניו של הקטין מוסדרים לטובת הקטין וטובת הקטין אינה נפגעת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.