ויכוח על סדר היורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אביחי

  נשלח ע"יאביחי 13:45, 4 באפריל 2016

  אדם שלא הותיר צוואה לגבי מקרקעין הנמצאים בחו"ל ובעוד האדם חי בישראל לפני שנפטר קרי מקום הימצאו האחרון של המוריש היה בישראל יש ויכוח לגבי סדר היורשים על מקרקעין הנמצאים בחו"ל . האם סדר היורשים נקבע לפי הדין בישראל או לפי הדין בחו"ל? האם הדין החל בנוגע לענייני מהות (סדר היורשים) הולך לפי מקום מושבו האחרון של האדם קרי הדין בישראל או לפי הדין חו"ל?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  22:05, 4 באפריל 2016

  הכלל לגבי מקרקעין הוא שיחול עליהם דין הירושה במקום המצאם של המקרקעין "דין המקום הזר". אם במקרה שאתה מתאר אותו "דין המקום הזר" מפנה אל החוק הישראלי, יחול חוק הירושה הישראלי. אם איננו מפנה לחוק הישראלי, יחול "דין המקום הזר". יש להיוועץ במומחה לדיני ירושה של אותו מקום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.