צוואה שהופקדה בחו"ל לגבי רכוש בחו"ל למי שמקום מושבו בישראל ונפטר בישראל האם צריך להציגה לפני רשם הירושות בישראל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יאיר

  נשלח ע"ייאיר 17:13, 5 באפריל 2016

  אבא שלי הפקיד צוואה אצל רשם הירושות בחו"ל למרות שהוא גר בישראל . הצוואה מתייחסת לרכושו בחו"ל. האם צריך להציג את הצוואה לפני רשם הירושות בישראל למרות שהצוואה נוגעת לרכוש בחו"ל ולא הופקדה בישראל? יצויין שלאבא שלי יש אזרחות ישראלית ומקום מושבו האחרון היה בישראל.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  14:22, 6 באפריל 2016

  לפי חוק הירושה במצב הנתון אכן יש לבצע קיום לצוואה בישראל. אם הצוואה נעשתה בחו"ל ומתייחסת רק לרכוש בחו"ל הרי שיש לברר שם האם ניתן לקיימה שם בנתונים של אביך. לכך יש להתייעץ עם מומחה לדיני הירושה באותה מדינה זרה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.