מחפשת פיתרון לבקשה של אבי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חני

  נשלח ע"יחני 06:29, 6 באפריל 2016

  אבי בגיל 91 אימי 85.אנו 4 ילדים הבכור עם נכויות גר איתם.הדירה (קומה 4 ללא מעלית)בה הם גרים רשומה על שם אבי.יש להם 600אשח בחשבון משותף והכנסתו כניצול שואה היא 8000של.לפני שנים אבי נכנס לניתוח ו העביר סכום נוסף של 900 אשח לחשבון משותף אני ואימי.לפני 3 שנים אבי רשם צוואה שהכל עובר לאימי ולאחר מותה לילדים חלוקה שווה אחד מאחיי 55בעל משפחה וחיי בשכירות.כבר כמה שנים לא מרשה להוריי לראות את נכדיהם מהסיבה שרוצה שאבי יתן לו מליון שח לקנות דירה. אבי לאחרונה החליט לתת לו את הסכום ולו רק על מנת להטיב את יחסיו איתם.האח השני מרגיש פרייר ודורש את הדירה במידה ויממש אני ואחי הבכור לא נכללים.אבי עכשיו דורש מימני שאחזיר את כספי החשבון המשותף עם אימי על מנת לתת מליון שח. אינני משתפת פעולה מהסיבה : שקודם טובתם של הוריי עומדת בפניי והיום כבר אינם מסוגלים לעלות 4 קומות .אבי משתולל ולא מבין את התנגדותי לדרישותיו.מה אני עושה? האם זה נכון לרוקן נכסים בשלב זה של חייהם?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  14:20, 6 באפריל 2016

  כולם צודקים. מי שהורה לילדים צודק כשהוא מעדיף את טובת ילדיו על פני טובתם של זקנים. אביך צודק כשהוא רוצה לנהל את כספיו כרצונו ובגילו חשוב לו יותר לראות נכדים מאשר לצפות רחוק. בגילו אולי הוא סובר שממילא לא יחיה עוד שנה אז מה אכפת לו הכסף. ואת צודקת כשאת חושבת על טובת הזקנים שאין מי שיעזור להם.
  לפיכך התשובה הנכונה איננה במישור המשפטי אלא כל אחד צריף להחליט לעצמו.

  לא כתבת מהי עמדת אמך.

  אם את עומדת על דעתך שיש לשמר אצלך כסף לטובת הורייך - החזיקי בעמדתך ואל תיסוגי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.