עשיית צוואה בישראל לגבי רכוש בצרפת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ארנון

  נשלח ע"יארנון 19:22, 7 באפריל 2016

  מדובר באזרח ישראלי שמקום מושבו בישראל ויש לו רכוש בצרפת ובישראל. האם יש טעם להפקיד צוואה אצל רשם הירושות בישראל שבמשקד המשפטים, בנוגע לרכוש בחו"ל בצרפת אצל רשם הירושות הישראלי, כאשר הצוואה לא מתייחסת לרכוש בארץ. אבל מדובר באזרח ישראל שצבר רכוש גם בישראל וגם בצרפת. ובאיזו שפה כדאי לעשות את הצוואה לגבי הרכוש בצרפתית? האם כדאי לכתוב את הצוואה בעברית או בצרפתית? והאם כדאי לעשות שתי צוואות אחת לגבי הרכוש בישראל ואחת לגבי הרכוש בצרפת?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  19:51, 7 באפריל 2016

  ? בארץ לא ניתן לקיים צוואה בצרפתית, כיוון שאין זאת שפה רשמית. צריך יהיה לתרגם אותה תרגום נוטריוני לעבירת והנוסח בעברית יאושר. ואז לשם שימוש בצרפת יהיה שוב צורך לתרגם לצרפתית, לעשות אישור תרגום ואישור אפוסטיל לפני שניתן יהיה להשתמש בצו הקיום בצרפת. לכן לטעמי יש לפעול רק לאחר היוועצות עם מומחה לדיני ירושה בצרפת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.