צו קיום על נכס ספציפי אחד ובנוסף צו קיום צוואה על נכס נפרד אחר כתוצאה משתי צוואות שנכתבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 13:41, 12 באפריל 2016

  האם אפשר לכתוב צוואה ספציפית על נכס אחד ולגבי נכס שני ספציפי לכתוב צוואה אחרת בשתי צוואות נפרדות? במקרה כזה האם רשם הירושות יוציא שני צווי קיום לשתי הצוואות או רק צו קיום אחד???

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:51, 12 באפריל 2016

  שתי שאלות שאלת והתשובות הן: שאלה ראשונה - כן! שאלה שניה - יוצאו שני צוו קיום נפרדים. ומבחינת היורשים: אם הצוואות אינן מכסות את כל רכושו של המנוח (מה שמכונה "עיזבון") - למשל אם בצוואה שכח המנוח להתייחס לכספים בכלל או לרכוש אחר שיש לו (למשל יצירות אומנות שברשותו) יצטרכו היורשים לבקש גם צו ירושה לגבי אותה יתרת רכוש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.