צוואה הדדית וצוואה עם התניות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 10:28, 14 באפריל 2016

  אני ובעלי חושבים לערוך צוואה הדדית שרק לאחר מותנו יקבלו הילדים את חלקם. מכיוון שבני הזוג של הילדים סירבו לחתום על הסכם ממון. איך אנו יכולים למנוע שבני הזוג לא יתבעו חלק מהנכסים.? מן הסתם סביר להניח שבני הזוג יהנו מהפירות עמלינו. אך המקרה פרידה/גירושין אנו לא מעוניינים שהרכוש שלנו יחולק. האם ניתן להתנות בירושה שלאחר מות הילדים שלנו "היורשים" הנכסים יחולקו לילדיהם ז"א הנכדים? אשמח לתשובה מה ניתן לעשות כדי שרק ילדי יהנו מהירושה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:58, 14 באפריל 2016

  ניתן לערוך צוואה מתאימה מפורטת ומורכבת שתכלול הוראות מתאימות והתניות מועילות. נא התקשרו לתאם ייעוץ אישי

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.