5 מגרשים שמחלוקים ב-3 צוואות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חגית

  נשלח ע"יחגית 15:17, 14 באפריל 2016

  אמא שלי שיש לה שלושה ילדים (כולל אותי שאני האמצעי ) עשתה 3 צוואות בתאריכים שונים : בהתחלה היא השאירה צוואה בו היא מצווה את כל רכושה שכולל 5 מגרשים: בישראל ובחו"ל לילד הקטן שלה שעדיין לא התחתן, ואותי ואת אחי הבכור היא נישלה מהצוואה לאחר שהבינה שהגזימה עם החלוקה הלא שויונית היא כתבה צוואה נפרדת על נכסים ספציפיים (כדי למנוע שותפיות ופירוק שיתוף בין האחים ) לגבי מגרש שיש לה בתל אביב היא כתבה צוואה ספציפית על המגרש הספציפי בתל אביב בוצוואה הספציפית היא מצווה להוריש את המגרש לי. לגבי מגרש נוסף שיש לה בירושלים היא השאירה צוואה ספציפית לאחי הבכור על המגרש בירושלים. עדיין נשארו 3 מגרשים שלגביהם אימי התייחסה אך ורק בצוואה הראשונה ולא בצוואות הספציפיות. למעשה בצוואה הראשונה היא צוותה את כל 5 המגרשים לאחי הקטן יצויין כי אימא שלי לא ביטלה את הצוואה הראשונה שעשתה על חמשת המגרשים לאחי. אלא פשוט כתבה עוד 2 צוואות מאוחרות המעבירות לי ולאחי 2 מגרשים מתוך החמש שבהתחלה הורישה לאחי הקטן. האם אחי הקטן במצב הזה יישאר רק עם 3 מגרשים מתוך 5 שהיא צוותה לו בצוואה הראשונית? מה יעלה בגורלה של הצוואה הראשונה שכוללת 5 מגרשים שבהתחלה עשתה אימי .האם היא תקויים חלקית, לאחר שהיא צוותה להעביר 2 מתוך ה- מגרשים לי ולאחי? האם נוכל לממש את 3 הצוואות יחד?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  18:47, 14 באפריל 2016

  יש לבקש קיום של כל שלוש הצוואות. הצוואות המאוחרות תגברנה על הצוואה הראשונה ביחס לנכסים הנזכרים בהן. הצוואה הראשונה תחול על יתרת הרכוש הנזכר בה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.