• 14 באפריל 2016

5 מגרשים שמחלוקים ב-3 צוואות

אמא שלי שיש לה שלושה ילדים (כולל אותי שאני האמצעי ) עשתה 3 צוואות בתאריכים שונים : בהתחלה היא השאירה צוואה בו היא מצווה את כל רכושה שכולל 5 מגרשים: בישראל ובחו"ל לילד הקטן שלה שעדיין לא התחתן, ואותי ואת אחי הבכור היא נישלה מהצוואה
    לאחר שהבינה שהגזימה עם החלוקה הלא שויונית היא כתבה צוואה נפרדת על נכסים ספציפיים (כדי למנוע שותפיות ופירוק שיתוף בין האחים ) לגבי מגרש שיש לה בתל אביב היא כתבה צוואה ספציפית על המגרש הספציפי בתל אביב בוצוואה הספציפית היא מצווה להוריש את המגרש לי.
    לגבי מגרש נוסף שיש לה בירושלים היא השאירה צוואה ספציפית לאחי הבכור על המגרש בירושלים.
    עדיין נשארו 3 מגרשים שלגביהם אימי התייחסה אך ורק בצוואה הראשונה ולא בצוואות הספציפיות. למעשה בצוואה הראשונה היא צוותה את כל 5 המגרשים לאחי הקטן
    יצויין כי אימא שלי לא ביטלה את הצוואה הראשונה שעשתה על חמשת המגרשים לאחי. אלא פשוט כתבה עוד 2 צוואות מאוחרות המעבירות לי ולאחי 2 מגרשים מתוך החמש שבהתחלה הורישה לאחי הקטן. האם אחי הקטן במצב הזה יישאר רק עם 3 מגרשים מתוך 5 שהיא צוותה לו בצוואה הראשונית?
    מה יעלה בגורלה של הצוואה הראשונה שכוללת 5 מגרשים שבהתחלה עשתה אימי .האם היא תקויים חלקית, לאחר שהיא צוותה להעביר 2 מתוך ה- מגרשים לי ולאחי?
    האם נוכל לממש את 3 הצוואות יחד?

14 באפריל 2016
  • מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון 14 באפריל 2016

5 מגרשים שמחלוקים ב-3 צוואות

יש לבקש קיום של כל שלוש הצוואות. הצוואות המאוחרות תגברנה על הצוואה הראשונה ביחס לנכסים הנזכרים בהן. הצוואה הראשונה תחול על יתרת הרכוש הנזכר בה.

14 באפריל 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?