מה גובר על מה מקום הימצאות הנכסים או מקום מושבו האחרון של המצווה. האם ניתן לבחור היכן להידיין?? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלינור

  נשלח ע"יאלינור 23:21, 14 באפריל 2016

  האם יש בכלל אפשרות ליורשים של אדם (שהשאיר נכסים בחו"ל אך מקום מושבו האחרון היה בישראל) לבחור בעצמם היכן להגיש בקשה לקיום צוואה בחו"ל או בישראל. או שמא ישנה עדיפות ברורה וחד משמעית לעיקרון של מקום מושבו האחרון של האדם? האם זו החלטה שלנו כיורשים היכן להגיש בקשה לקיום צ צוואה בחו"ל או בישראל. שהרי מצד אחד בישראל היה מקום משובו האחרון של האדם אך מצד שני בחו"ל נמצאים הנכסים אם כך מהו העיקרון המוביל מבין השניים? האם מקום הימצאותם של הנכסים שקול לעיקרון של מקום מושבו האחרון של המצווה? השאלה למעשה האם שאנו מחוייבים לעשות זאת רק בארץ כשאבינו נפטר בארץ והצוואה מתייחסת לחו"ל? מה גובר על מה מקום הימצאות הנכסים או מקום מושבו האחרון של המצווה. האם ניתן לבחור היכן להידיין??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:30, 17 באפריל 2016

  החוק בארץ מחייב לבצע הליך של קיום צוואה זרה בישראל, אפילו יש צו קיום זר. כיוון שהצוואה בידיכן מתייחסת לרכוש במדינה אחרת, יש לבדוק מה אומר שם החוק והאם תהיה שם מניעה מהשתמש בצו קיום צואה שניתן בישראל. כמו כן יש לזכור שצו קיום בישראל ניתן בעברית בלבד וכדי להשתמש בו במדינה זרה יהיה צורך לתרגם אות ולעשות לו אישור תרגום נוטריוני שעלול להיות יקר מאוד במקרה של צוואה ארוכה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.