האם יש פתרון אלטרנטיבי לצוואה הדדית ? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אילון

  נשלח ע"יאילון 02:37, 12 במאי 2016

  אני ואשתי לא נצליח כנראה להגיע לצוואה הדדית בגלל אי הסכמות לגבי הירושה. לשנינו יש ילדים מנשואין שלנו וכן מנישואין קודמים. אם לכל אחד מאיתנו צוואה נפרדת בה הוא מוריש נכס ליורשים, הרי היורשים יכולים לרשת את הנכס כאשר בן הזוג הנותר חי ואז יכול היורש למכור את הנכס או לקבל את פירותיו בעת שלפני כן שימשו לקיום שני בני הזוג. האם יש דרך להבטיח שהיורשים יממשו את הנכסים ופירותיהם רק אחרי 120 של שני בני הזוג באמצעות צוואות נפרדות וללא צוואה הדדית ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:16, 15 במאי 2016

  צוואה הדדית איננה חובה, אלא אפשרות. יש פתרונות אפשריים אחרים. יש לזכור כמובן שלא לכל מצב ולא לכל דבר ניתן למצוא פתרון. יש לזכור גם שפתרון לבעיה אחת עשוי ליצור בעיה אחרת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.