חוו"ד מומחה רפואי בעינייני צוואות וירושות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • כפיר לולו

  נשלח ע"יכפיר לולו 10:07, 17 ביולי 2016

  1) כיצד חוקרים מומחה רפואי בעינייני צוואות וירושות 2) מה המשמעות של חוו"ד של מומחה רפואי ( מטעם ביהמ"ש )שאומר " אני לא יודע מה היה מצב הנפטר ביום נתון ( חתימת על הצוואה ) נכון לחצי שנה אחורה חלה נסיגה במצבו ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:12, 19 ביולי 2016

  1. חקירת מומחה רפואי מחייבת הבנה בתחום הרפואי וגם בניהול תיק בבית משפט. הפורום אינו מסגרת מתאימה להוראת נושאים אלה.
  2. . מומחה רפואי שלא הכיר את המנוח עליו הוא נותן חוות דעת, מסתמך על תעוד רפואי ולעתיפ גם על עדויות של אנשים שהכירו את המנוח היטב. לפיכך אם אין שום מסמך רפואי המבוסס על בדיקת המנוח ביום חתימת הצוואה, המומחה אינו יודע לומר מה היה מצב המנוח באותו יום מסויים. בהסתמך על מסמכים רפואיים יכול מומחה רפואי לקבוע שחלה נסיגה במצבו של אדם בתקופה מסויימת לעומת מצבו בתקופות קודמות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.