ירושת דירה ומס הכנסה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רותם

  נשלח ע"ירותם 19:19, 18 ביולי 2016

  שלום רב לאחרונה ירשתי דירת מגורים מסבתי יחד עם דודי בחלקים שווים, סבתי החזיקה בדירה 50 שנה ולא הייתה לה דירת נוספת מעולם. ברצוני למכור את חלקי בדירה לדודי, האם חייבים לחכות לצו ירושה כדי להמנע מבעיות מס הכנסה למינהן (מס שבח, הצהרת הון וכו) או שניתן לנסח מסמך שבו אני מוכר לדודי את כל זכויותיי העתידיות בדירה עוד לפני צו הירושה וזה יספיק? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:14, 19 ביולי 2016

  אני מעדיף שלא לבצע עסקאות במצב ביניים שכזה (לאחר פטירה ולפני קבלת צו ירושה) אלא רק לאחר הסדרת המצב המשפטי. אם לכם כצדדים לעסקה אין בעיה עם כך - תפעלו ככל שמתאים לכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.