הורשת זכויות בחברה בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 18:11, 21 ביולי 2016

  אדם שהינו בעלים 100% של חברה פרטית מעוניין להעביר בירושה את נכסי החברה שבבעלותו ולא את מניותיו. הוא מעוניין שמנהל העזבון ימכור אותם ויחלקם בין יורשיו. האם הוא צריך בצוואה למנות את מנהל העזבון כדירקטור בחברה, להעביר לו מניות או לתת לו יפוי כח בתי חוזר?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:32, 22 ביולי 2016

  יש אפשרויות שונות לטפל במצב שתארת. לא ניתן לתת תשובה במסגרת זאת משום שיש שיקולים שונים שמשפיעים על התשובה וביניהם שיקולי מס. יש גם לשקול האם אין זה ראוי ועדיף להעביר כבר כעת את נכסי החברה אל אותו מצווה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.