• 28 ביולי 2016

  ילד שנפטר לפני ההורה או יחד איתו

  במידה ואישה גרושה!!!!! כתבה צוואה והורישה את רכושה שווה בשווה בין ילדיה מה קורה אם אחד הילדים נפטר לפניה והיא לא שינתה את הצוואה או נפטר איתה יחד. האם הרכוש מתחלק שווה בשווה בין שאר הילדים , האם הוא עובר לנכדים (הילדים של הבן/בת שנפטרו במידה וקיימים)
  או האם הגרוש מקבל את חלקה של ביתו/בנו?
  ומה קורה אם היורשים מתחת לגיל 18 האם הגרוש מקבל את כל הכסף?

  28 ביולי 2016
 • מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון 29 ביולי 2016

  ירושת ילד שנפטר לפני ההורה או יחד איתו

  ראשית - המצב התאורטי בו שניים נפטרים יחד בדיוק באותו רגע כמעט אינו מתקיים בשגרה. יש כלל עתיק מהמשפט האנגלי שבעבר חל בארץ, לפיו כאשר שניים באמת מתים יחד, למשל מקרה של תאונה רבת נפגעים או פגיעה מכוונת (למשל מעשה חבלה) אפשר לראות במבוגר כאילו נפטר לפני הצעיר. חוק הירושה אינו נותן פתרון למצב כזה, אלא משאיר לבית משפט לקבוע מי נפטר קודם לפי העובדות שארעו בפועל.

  שנית - אם ילדה של האשה נפטר לפניה והיו לו ילדים משל עצמו (נכדים) הנכדים (מאותו בן שנפטר) יורשים יחד את חלקו של הבן שנפטר. אם הוא נפטר אחריה, יירשו אותו יורשיו לפי חוק או לפי צוואה שהותיר.

  שלישית - אם הבן שנפטר היה קטין בשעת פטירתו, או לא היו לו ילדים משל עצמו ולא השאיר צוואה, יירשו אותו יורשיו לפי חוק: הוריו. כלומר במצב המתואר (ואם אין הוראה מפורשת אחרת בצוואה) אכן ייתכן שהגרוש יירש מחצית ממה שהגיע לבן שנפטר והמחצית השניה תלך לאחיו של הנפטר.

  29 ביולי 2016
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?