איך אפשר למצוא צוואה אם כבר הוצא צו קיום ? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 19:56, 4 באוגוסט 2016

  לפני חצי שנה הוציא אחי צו קיום צוואה ועד היום אני לא יודע מה מגיע לי וכמה ואחי מתחמק מתשובות. לא ראיתי אף פעם את הצוואה כי סמכתי על אחי ועכשיו כשהוא מתחמק ולא מראה לי גם את הצו אני חושד שמשהו לא בסדר. איך אני יכול להשיג את הצוואה כדי לדעת מה מגיע לי ואם אחי עשה משהו לא תקין?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:38, 7 באוגוסט 2016

  יש לפנות לגוף שהוציא את הצו: הרשם לענייני ירושה או בית דין דתי. כל גוף שנתן צו קיום ייתן לך כיורש העתק מאומת של צו הקיום כנגד תשלום אגרה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.