ירושה ללא צוואה - פינוי דיירת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 10:29, 11 באוגוסט 2016

  אבא שעל שמו היה רשום הבית נפטר ולא השאיר צוואה. יש 4 אחים יורשים שיש להם זכות בטאבו. בזמנו, האבא נתן את הבית במתנה לאחד מהאחים (ללא תיעוד מסמכים), אותו אח, התגורר בבית משנת 1940, וגידל בו את ילדיו. לימים הוא נפטר (גם אשתו), ואחת מבנותיו נשארה לגור בבית ולגדל בו את ילדיה. למעשה, הבת נולדה שם בבית ומעולם לא עזבה אותו. השאלה, האם שאר היורשים, שלהם זכויות בטאבו, יש ביכולתם להוציא את הבת מהבית, למרות שנולדה שם וגידלה את ילדיה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:54, 11 באוגוסט 2016

  השאלה המתעוררת מאוד מורכבת מבחינה משפטית ומערבת נושאים של ירושה של מקרקעין ושל התיישנות והכל לפי החוקים התורכיים. לפי חוק הירושה כלשונו מתן רשות להשתמש בנכס אינה שוללת את זכות הירושה. א ב ל - בשנת 1940 החוק שחל בארץ לענין ירושה ולענין זכויות במקרקעין היה החוק האזרחי התורכי. איני בקיא בחוק זה וראוי למצוא מישהו שמבין בכך כדי לברר מהן תוצאות הפעולות של "אבא". בנוסף יש לשים לב לענין נוסף: אבא נתן את הבית במתנה והאח משתמש בבית משנת 1940. לפי חוק ההתיישנות נראה לי שאף אחד מהיורשים האחרים אינו יכול לתקוף היום בבית משפט את זכויות אותו אח (או יורשי האח)בנכס. להערכתי לא ניתן יהיה להוציא את המתגוררת או את בני משפחתה מהנכס. מומלץ מאוד שתפנו לקבל ייעוץ מאת מומחה במקרקעין שיש לו ידע בדיני התיישנות ובדיני המקרקעין שקדמו לחוק המקרקעין הישראלי הנוכחי (ספר החוקים האזרחי התורכי שחל אז מכונה "מג'לה"). .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.