חתימה של שני עדים כל עד חתם בצד אחד של הדף אחד בצד ימין למעלה והשני בצד שמאלה למעלה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יצחק

  נשלח ע"ייצחק 22:56, 14 באוגוסט 2016

  יש בצוואה של אבי קשקוש מסויים בדף הראשון -בצד ימין למעלה חתימה של עד אחד ובצד השני שמאלה ולמעלה חתימה אחרתזה נראה כמו חתימה של העדים. האם זה בסדר. שכל עד חתם סקצה אחר של הצוואה. זו נראה כמו חתימות של העדים אבל זה לא ברור. האם הצוואה יכול להיפסל בשל כך?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:11, 15 באוגוסט 2016

  יש נוסח מסויים לעדות על חתימת צוואה. יש לקיים אותו, שאם לא כן יש פגם בצוואה. חתימות עדים במקומות אחרים על פני הצוואה אינן מחוייבות לפי חוק ולפיכך אין להן משמעות רבה. אם לא תשמרנה הוראות החוק לגבי העדות לצוואה, אין תועלת רבה בחתימות השונות במקומות השונים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.