דירה בירושה- בין האחים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 12:41, 21 באוגוסט 2016

  ​שלום, שמי רועי, הוריי נפטרו לפני יותר מעשור, ונותרנו 3 אחים בגילאים 30-35. הורינו השאירו לנו נכס שכרגע 2 אחיי שהם רווקים מתגוררים בו, ואילו אני שבזוגיות ארוכה עברתי לפני כשנתיים וחצי להתגורר בדירה שכורה. שני אחיי רווקים וללא הרבה ממון ואני לא רואה אותם עוזבים את הנכס בקרוב. האם אי נוכוחתי בנכס בבעלותי מוריד מזכותי על אותו הנכס, או לחילופין עצם זה שהם גרים בו נותן להם יותר זכויות על הנכס. ראוי לציין שלפי צו ירושה ונוסח טאבו לכולנו חלק שווה בדירה. מה עליי לעשות כדי להגן ולעגן את זכויותי על הנכס - למרות שאני לא גר בו כרגע? דבר נוסף, איני רוצה להכריח אותם לעזוב את הנכס (ולא בטוח שאני באמת יכול) אבל אני גם לא מקבל עליו שום תשואה- אני לא יכול למכור או להשכיר כל עוד הם גרים בנכס. כמו כן לא חושב שיש להם ממון כדי לקנות ממני את חלקי בנכס. אני מאוד רוצה לשמור על שלום בית, ויחס תקין עם האחים שלי- אבל אני חייב לנקוט פעולה כלשהי בקשר לאותו נכס. לעצה הודה תודה, רועי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:50, 21 באוגוסט 2016

  עצם המגורים בדירה אינו יוצר זכויות עודפות. מומלץ להגיע להסכם כתוב בין הצדדים בו יוגדר מעמדם של המשתמשים וייקבעו עקרונות לגבי השימוש האחזקה, ועוד דברים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.