הגשת בקשה לצו ירושה ע"י שני היורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 12:23, 22 באוגוסט 2016

  שלום רב! אני מבינה שמבחינה מהותית אין חשיבות מי מבין היורשים מגיש את הבקשה לצו ירושה (כל עוד הוא מיידע את היורשים הנוספים). שאלתי היא, האם שני יורשים יחידים (אח ואחות) יכולים להגיש את הבקשה יחדיו, מכיוון שכל אחד מהם חושש שהשני יגיש את הבקשה בשמו? יש דרך פרוצדורלית שכזו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  16:16, 22 באוגוסט 2016

  טופס הבקשה הידני ובייחוד הטופס המקוון אינם בנויים למצב של יותר מאשר מבקש אחד. אכן אין משמעות מי המבקש מבחינת התוצאה הסופית. אם אינכם מאמינים זה בזה - שכל אחד מכם יגיש בקשה נפרדת לצו ירושה, הרשם יראה בכך התנגדויות ויעביר אתכם לבית המשפט למשפחה. שם תפגשו זע"ז בפני שופט ותביימו הענין בהבנה ובהוצאות מרובות. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.