האם בניסוח אם תמות אשתי לפני או יחד עימי הכוונה ליחד עמי פיזית או גם למוות אחרי, ואז מדובר ביורש אחר יורש. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 12:56, 25 בספטמבר 2016

  לאישה של אבי יש שני ילדים: לפי נוסח הצוואה אבי כתב בסעיף א' לצוואה כי "הנני מוריש את כל רכושי לאישתי שרה" בסעיף ב' לצוואה כתוב: "אם אשתי תמות לפני או יחד עמי הנני מצווה את רכושי לבני הקטן דוד "-שזה אני. האם במילים "יחד עימי" - הכוונה שאם אשתו תמות יחד עימו באופן סימולטני בו זמנית או הכוונה כאן שגם אם אישתו תמות אחריו ולאחר מותה רכושו יועבר אלי כבנו הקטן דוד. האם יש כאן מנוסח הסעיף הסדר של יורש אחר יורש? בגלל המילים יחד עימי. או יורש במקום יורש יורש?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:27, 25 בספטמבר 2016

  העברית ברורה. אם אתה סבור שהלשון הברורה אינה משקפת את הכוונה האמתית, עליך להכויח עבודות ונסיבות שמלמדות על כוונה אחרת ממה שעולה מלשון הצוואה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.