לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מורןן

חלוקה לא שווה של ירושה

שלום רב. אבי נפטר לפני 5 שנים,היו לו 5 אחים(3 אחיות ושני אחים ליתר דיוק כך שהם היו 6 סהכ) אחיו הבכור נפטר לפני 35 שנים ואז אבי והבא אחריו לפני כ שנתיים וחצי.נכון להיום רק שתיים מהאחיות של אבי נותרו בחיים.בכל אופן,האח שנפטר לאחרונה,הדוד שלי,השאיר אחריו סכום לא מבוטל של כסף כאשר לא היו לו ילדים ולא צוואה ובאופן טבעי עבר הכסף ל 2 אחיותיו הנותרות.שאלתי היא 1) האם חלה חובה על האחיות להתחלק בכסף עם צאצאי היורשים ?שהרי הם אינם עוד בין החיים(אבי היה מקבל אילו היה חי ,השאלה אם אני רשאי במקומו). העניין הוא שביוני שנה שעברה הן כן חילקו את הכסף ל 6 חלקים(כלומר לצאצאים של כל אחד מיורשיו,אחיו, של דודי שאינם בין החיים כולל אבי) אך כל משפחה קיבלה סכום שונה של כסף וגם ביני ובין אחיי ואחיותי הן לא חילקו את הכסף באופן שווה בכל מיני טענות מוזרות ולא רלוונטיות(אחיי קיבלו יותר ממני כי יש להם משפחה ויותר הוצאות כביכול) וגרמו לנו לחשוב שהכל מנדיבות ליבם. 2)האם הדבר חוקי? 3) האם לא גורם משפטי היה אמור לדאוג לחלוקה שווה של הכסף בין המשפחות ובין האחיינים עצמם? (הדודות שלי רק ביקשו את מס התז של כל אחד מהאחיינים ומס חשבון הבנק אבל לא פנה אלינו אף גורם משפטי כדי לוודא חלוקה שווה) 4) מה באפשרותי לעשות עם זה מבחינה חוקית? תודה

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

1. כדי לרשת את כספו של הדוד, היה צריך לנקוט הלך ירושה. בהעדר צוואה היה אמור להנתן צו ירושה שבו רשומים כל היורשים וחלקו של כל אחד מהם. 2. לפי חוק הירושה, ירושתו של הדוד היתה אמורה להתחלק ל- 5 חלקים (אחד לכל אחד/אחות.) וכל חמישית כזאת אמורה להתחלק בחלקים שווים בין ילדיו של אותה אחות/אח שנפטר לפני הדוד האחרון. 3. יש לברר האם הוצא צו ירושה לעזבון הדוד? יש לבדוק האם תוכן הצו נכון? יש לדרוש מהדודות הללו את מה שלא שולם. נכון. 4. אם לא הוצא צו ירושה, יש לפעול להוצאת צו ירושה ואז לתבוע את מי שצריך לשם קבלת החלקים הנכונים בעזבון הדוד .

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות