לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דודי לוי

התנגדות שהוגשה לצוואה

אהלן האחים שלי הגישו נגדי התנגדות לבקשתי לקיום צו צוואה. השופטת ביקשה מהם להגיש בקשה לצו ירושה כתנאי לדיון. האם אני צריך להגיש התנגדות לבקשה שלהם לצו הירושה? מה ההיגיון שהם צריכים להגיש בקשה לצו ירושה אחרי שאני כבר הגשתי לצו צוואה וזה עבר לבית משפט?? הם התנגדו, צריך לעשות דיון. מדוע השופטת דרשה מהם להגיש בקשה לצו ירושה?? האם לא להתנגד לכך.?

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

הוראות השופטת מבוססות על דין - הוראות מכח חוק הירושה וחוק בית המשפט למשפחה - וגם על היגיון משפטי. כאשר עניינו של מבקש קיום של צוואה מועבר לבית המשפט מבקש הקיום נחשב תובע והמתנגדים נחשבים נתבעים. אבל אם הנתבעים טוענים שמישהו אחר צריך לגשת הם צריכים ל"תבוע". כלומר לבקש הכרעה חיובית בטענה שלהם לגבי מי שצריך לרשת. ה"תביעה" שלהם (אם אינם מחזיקים בצוואה אחרת) תקבל צורה של בקשת צו ירושה שתוצאתו היא הכרזת יורשים אחרים מאלה הנקובים בצוואה או חלוקה של העיזבון בצורה אחרת מהנקובה בצוואה. לכן בפני השופטת צריכים לעמוד בקשת צו קיום (תביעה אחת) ובקשת צו ירושה (תביעה שניה). והיא תכריע בכל אלה יחד. . משיגישו בקשת צו ירושה חובה עליך להתנגד לבקשה זאת בטענה שיש צוואה תקפה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות