לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נור נואנה

דירת מריבה שהוכנסה לצוואות הדדיות של ההורים בשלב מאוחר יותר

שלום רב לעורך הדין הנכבד מר איתן ליפסקר, שמי נור בת 49, יש לי אח צעיר ממני ב4 שנים. הוריי נפטרו האחד לאחר השנייה בהפרש שנה וחצי בשנתיים האחרונות. בשנת 1995 הוריי כתבו צוואות הדדיות אצל עורכת דין. בשנת 1997 רכשו הוריי דירה נוספת לשימוש הילדים (אחי ואני) בתחילה אחי התגורר בדירה כ12 שנה. לאחר מכן התחתן ורכש דירה גדולה ולרווחת יותר בעזרתם הנדיבה של הוריי שנתנו לו לשם כך 400 אלף ש"ח. לאחר שאחי פינה את הדירה עברתי לשם אני ואני מתגוררת בה משנת 2008 ועד עצם היום הזה.בשנת 2000 הוריי ניגשו בשנית לעורכת הדין והכניסו לצוואתם את דירת המריבה כרכוש שיש לחלקו חצי בחצי לי ולאחי. במהלך השנים הוריי הצהירו מספר פעמים גם באוזניי וגם באוזניי בני משפחה נוספים כי הדירה הינה ירושה שלי בלבד ואין לאיש שום זכויות או חלק בדירה זו. שאלתי: האם אוכל להימנע מלתת לאחי חצי משווי הדירה גם בגלל שהוריי הצהירו מס' פעמים בעל פה כי הדירה הינה ירושה שלי בלבד וגם כי אחי קיבל מהוריי 400 אלף ש"ח לשם רכישת דירה גדולה יותר זאת למרות שהכניסו את הדירה לצוואתם בשנת 2000? תודה רבה, נור

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מי שרוצה להוריש נכס לילדו חייב לעשות זאת בצורת צוואה. דרך אחרת - לתת לך את הדירה במתנה כבר כעת. אין ערך גדול להצהרות של ההורים שלך - אין להם שום משקל לעומת צוואות שנעשו כדין.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות