"בן ממשיך" - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 23:49, 19 ביוני 2012

  הסיפור הוא ככההיש שני אחים האח הגדול חתום בן ממשיך,וההורים עדיין חיים בחיים.. ושיזכו לאריכות ימים! האם ניתן לבטל את הזכות של האח הגדול לבן ממשיך.. וליצור מעבר של חלוקת נכס בין שני האחים? במידה והאחד ההורים הלכו לעולם.. יש את האופציה להורה שנותר בחיים לשנות את ההסכם של בן ממשיך ולעשות כרצונו החופשי.. מבחינת חלוקת הנכס. ואם זה להוריש את החלקה לבן אחד.... השאלה העיקרית שלי... ואליייה אני חותר זה אם שני ההורים חתמו בעבר על בן ממשיך. האם זה דבר שהוא חרוט ולא ניתן לשנות,אשמח לתשובה מורחבת ומהירה. :] תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:19, 20 ביוני 2012

  היות ו"הסיפור הוא ככה", אז התשובה היא "ככה וככה".
  פנה לפורום שעוסק בנחלות במושבים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.