צוואות שנערכו ע"י בני זוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 18:05, 9 ביולי 2012

  1.האם שתי צוואות נפרדות שנערכו באותו יום ע"י בעל ואישה ושמנוסחות כדלהלן הן צוואות הדדיות: צוואת האישה - "הנני מצווה את חלקי בדירה לבעלי, ובמקרה והוא ימות לפני, הריני מצווה את חלקי בדירה לפלוני". צוואת הבעל - "הנני מצווה את חלקי בדירה לאשתי, ובמקרה והיא תמות לפני, הריני מצווה את חלקי בדירה לפלוני" (מדובר באותו פלוני שמופיע בצוואת האישה). 2. אם כן מדובר בצוואת הדדיות, האם בן הזוג שנותר בחיים יכול לשנות את צוואתו ולהעביר את הדירה לאדם אחר שאינו פלוני.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:03, 10 ביולי 2012

  נושא הצוואות ההדדיות הוא נושא סבוך, שמוסדר חלקית בסעיף קצר בחוק. יש משקל לתוכן כל הצוואה ויש משקל לתאריך עשייתה ולנסיבות נוספות. לפיכך איני יכול לתת תשובה במסגרת זאת. נא פני עם שתי הצוואות במלואן כדי לקבל יעוץ משפטי מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.