תגובת היועץ המשפטי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • טובה טלקר

  נשלח ע"יטובה טלקר 22:41, 13 באוקטובר 2012

  שלום. אשמח לדעת מה פירוש דרישת פרטים באתר רשם הירושה? מה יכול להיות חסר בפרטים ועד כמה זה יכול להתעכב בגלל סיבה זו? תודה לך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:26, 14 באוקטובר 2012

  דרישה לפרטים נוספים היא דרישה ששולח ב"כ היועץ המשפטי, שהוא עו"ד במשרד האפוטרופוס הכללי, בעקבות עיון בבקשה לצו ירושה או לצו קיום צוואה. הדרישה יכולה להיות בקשה להסבר לגבי עובדה שאינה ברורה, או למתן הצהרה נוספת או בענין עובדות שלפי דעתו של אותו עו"ד יש להן משמעות חשובה. למשל: כאשר יש בקשה לקיום צוואה בכתב, תתכן דרישה למתן הצהרה לשם אימות שאכן מדובר בכתב ידו של המנוח. לפעמי יש יורש שנפטר או יורש קטין ואז מתבקשים פרטים נוספים. .
  אם לא תנתן תגובה לדרישה או שהתגובה שתנתן לא תשביע את דעתו של ב"כ היועץ המשפטי, הוא עשוי להתנגד למתן הצו המבוקש. במקרה כזה יש לרשם שיקול דעת האם לתת צו או להעביר הענין לבית המשפט לענייני משפחה. משך זמן העכוב תלוי בגורמים רבים ויכול להיות ממספר ימים ועד לחודשים.

  תגובה
 • 17:29, 15 באוקטובר 2012

  עו"ד רונן גדות שלום. אחי המנוח נפטר לפני כחודשיים. ברשותי צוואה בכתב יד מאחי, לי הוריש הכל בצוואתו כולל חשבון יחיד שהיה לו בחו"ל. אחד מבני המשפחה טוען שהמנוח לקח אותו לבנק בחו"ל לפני כשנתיים (אחרי כתיבת הצוואה) והכניס אותו כשותף לחשבונו. המנוח היה אדם אמיד וניהל את החשבון כל השנים לבדו ובטוח שבמידה ויש לו שותף בחשבון זה למקרה חרום ולנוחיות המנוח, כי היה חולה בשנותיו האחרונות. מה הדין אומר: האם הצוואה גוברת בכל מקרה, או שותף בחשבון יהנה מחלק מהירושה? האם אני צריך הליך בקשה לצו קיום צוואה רגיל, או נושא שותפות בחשבון המנוח מצריך פעולה אחרת שלי? תודה רבה על הרצון הטוב לסייע לכולם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.