מה גובר: צוואה, חשבון משותף, או שניהם - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ד.ב

  נשלח ע"יד.ב 17:31, 15 באוקטובר 2012

  עו"ד רונן גדות שלום. אחי המנוח נפטר לפני כחודשיים. ברשותי צוואה בכתב יד מאחי, לי הוריש הכל בצוואתו כולל חשבון יחיד שהיה לו בחו"ל. אחד מבני המשפחה טוען שהמנוח לקח אותו לבנק בחו"ל לפני כשנתיים (אחרי כתיבת הצוואה) והכניס אותו כשותף לחשבונו. המנוח היה אדם אמיד וניהל את החשבון כל השנים לבדו ובטוח שבמידה ויש לו שותף בחשבון זה למקרה חרום ולנוחיות המנוח, כי היה חולה בשנותיו האחרונות. מה הדין אומר: האם הצוואה גוברת בכל מקרה, או שותף בחשבון יהנה מחלק מהירושה? האם אני צריך הליך בקשה לצו קיום צוואה רגיל, או נושא שותפות בחשבון המנוח מצריך פעולה אחרת שלי? תודה רבה על הרצון הטוב לסייע לכולם.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:21, 15 באוקטובר 2012

  כיוון שמדובר בחשבון בנק בחו"ל התשובה תנתן לפי דיני הבנקאות והירושה באותו מקום.
  נראה לי, שמומלץ שתתיעץ לגבי אותו חשבון בנק, עם עו"ד שיש לו ידע בדיני בנקאות וירושה של אותה מדינה.
  לגבי השאר - יש לפעול לצו קיום רגיל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.