מקווה שסוף סוף הצדק יצא לאור. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ח.ג

  נשלח ע"יח.ג 13:06, 17 באוקטובר 2012

  שלום. אני יורש יחיד עפ"י צוואה בכתב יד, כל הצוואה ערוכה בכתב ידו של אחי המנוח, עם כל פרטיו, ת"ז כולל תאריך וחתימתו. (ללא עו"ד או עדים). להלן תוכן הצוואה: הכותרת: הצהרה אישית: התוכן: "אני החתום מטה: שם פרטי ושם משפחה ת"ז וכתובת, מיפה כוחו של פלוני לפעול בשמי ולמשוך כל כספי מסניף בנק בישראל מס' חשבון. כמו כן רשאי הוא במקרה פטירה (חס וחלילה) להיות בעל כספי, הבלעדי מחשבוני בבנק פלוני בחו"ל. זאת אני עושה מרצוני הטוב, היות ואני רווק וללא משפחה משלי. אני יליד...מס' ת"ז של היורש..פרטי היורש ות"ז וחתימה עם מס' ת"ז. זוהי כל הצוואה. את הצוואה הוא ערך בצורה חשאית, לבדו ללא מעורבות של איש ומסר לי אותה במפתיע. בעריכת הצוואה הוא היה עצמאי פיזית ושכלית ובדעה צלולה לחלוטין. למנוח יש עוד משפחה קרבה ראשונה והם האחים שלנו שרובם מתנגדים לבקשתי לצו קיום צוואה, מנסים לשכנעי לוותר על הצוואה ולא משתפים פעולה. לציין שכל החיים לי קשר מיוחד עם המנוח שבחר לגור בסמיכות אלי בשנותיו האחרונות ותמכתי בו ועזרתי לו בכל ושאר האחים ממש התעלמו ממנו, ולא הציעו שום עזרה. אלו אחים שהוא תמך בהם ועזר להם כל החיים, והוא היה מאוד ממורמר מהתיחסותם אליו. המנוח היה אדם אמיד שתמיד עזר לכולם. שאלתי- האם הצוואה נראית לך בסדר? האם אוכל כבר להגיש בקשה לצו קיום צוואה לרשם לעינייני ירושה ללא פרטי האחים ובכלל כיצד אתה מציע לי לפעול? תודה רבה על כל הסיוע.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:41, 17 באוקטובר 2012

  1. נראה לי שכבר שאלת מספר פעמים באותו ענין עצמו, ללא הצגת תוכן מדוייק של המסמך. ועל כל פנים שאלה זאת כבר נשאלה בצורה אחרת בפורום זה.
  2. נא עיין בתשובות קודמות שנתתי גם לגבי הפרטים שיש לציין.
  3. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.