• 19 באוקטובר 2012

  צוואה מאדם ערירי

  דודי נפטר עריר בן 84 ומינה אדם זר על מנת להפוך את ביתו לבית כנסת ואת כל רכושו למכור לטובת ביה"כ,מלבד זה יש לו בית גדול בדמי מפתח שפלש אליו לפני 65 שנה ו"הוריש" להם את הזכות לקנותו מעמידר {לפי החוק לא יכול להוריש בית שהוא עדיין לא רכש אותו}ילדיו של האיש שהוריש לו נלחמים על קיום הצוואה ובני המשפחה הקרובה התנגדו לקיום הצוואה בטענת אי שפיות לפי מסמכים שנמצאו בדירתו והשופט מינה רופא מומחה לבדיקת כשירותו , הצוואה הינה בכתב יד על 45 עמודים שכוללים תאור אנשיים שחייבים לו 2 מליון ש"ח וכן אוסף יודאיקה בשווי מליון ש"ח . המשפחה אינה רוצה כבר להמשיך להוציא כספים משום ששילמו הון עד לשלב קביעת ההוכחות שאמור להערך אצל השופט מנחם הכהן בירושלים . משום שלא יודעים מה הסיכויים. מה נראה לך הסיכוי שנצליח במשפט . ולפי נסיונך האם נראה לך שיש סיכוי שעו"ד יקח את הטיפול במשפט לפי אחוזים. ממש תודה מראש!!

  19 באוקטובר 2012
 • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 19 באוקטובר 2012

  ששיקולי הצלחה במאבק על צוואת אדם ערירי

  צר לי, אך לא ניתן לתת לך תשובה במסגרת פורום זה ולאור המידע שנתת. סיכויי הצלחה בתביעה משפטית אפשר להעריך (ולא יותר מהערכה). הערכת סיכויים ניתן לתת רק לאחר בחינת כל העובדות וקריאת כל המסמכים והעדויות שיש בנמצא. בכל מקרה יש לזכור שכל הליך משפטי בכל נושא, המיועד להיות מוכרע על בסיס עדויות רבות, הוא הליך משפטי ממושך ויקר. ובסופו של דבר מי שמשלם הוא זה שצריך להיחליט האם להמשיך ולהשקיע כספים או לא.
  לגבי השאלה האם עו"ד יטפל בתיק לפי אחוזים - אני איני חובב עסקאות אחוזים, אולם כל עו"ד וטעמו שלו. אפשר תמצאו מישהו שיהיה מוכן לעסקה כאמור. שבת שלום

  19 באוקטובר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?