צוואה מאדם ערירי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ארי

  נשלח ע"יארי 15:11, 19 באוקטובר 2012

  דודי נפטר עריר בן 84 ומינה אדם זר על מנת להפוך את ביתו לבית כנסת ואת כל רכושו למכור לטובת ביה"כ,מלבד זה יש לו בית גדול בדמי מפתח שפלש אליו לפני 65 שנה ו"הוריש" להם את הזכות לקנותו מעמידר {לפי החוק לא יכול להוריש בית שהוא עדיין לא רכש אותו}ילדיו של האיש שהוריש לו נלחמים על קיום הצוואה ובני המשפחה הקרובה התנגדו לקיום הצוואה בטענת אי שפיות לפי מסמכים שנמצאו בדירתו והשופט מינה רופא מומחה לבדיקת כשירותו , הצוואה הינה בכתב יד על 45 עמודים שכוללים תאור אנשיים שחייבים לו 2 מליון ש"ח וכן אוסף יודאיקה בשווי מליון ש"ח . המשפחה אינה רוצה כבר להמשיך להוציא כספים משום ששילמו הון עד לשלב קביעת ההוכחות שאמור להערך אצל השופט מנחם הכהן בירושלים . משום שלא יודעים מה הסיכויים. מה נראה לך הסיכוי שנצליח במשפט . ולפי נסיונך האם נראה לך שיש סיכוי שעו"ד יקח את הטיפול במשפט לפי אחוזים. ממש תודה מראש!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:24, 19 באוקטובר 2012

  צר לי, אך לא ניתן לתת לך תשובה במסגרת פורום זה ולאור המידע שנתת. סיכויי הצלחה בתביעה משפטית אפשר להעריך (ולא יותר מהערכה). הערכת סיכויים ניתן לתת רק לאחר בחינת כל העובדות וקריאת כל המסמכים והעדויות שיש בנמצא. בכל מקרה יש לזכור שכל הליך משפטי בכל נושא, המיועד להיות מוכרע על בסיס עדויות רבות, הוא הליך משפטי ממושך ויקר. ובסופו של דבר מי שמשלם הוא זה שצריך להיחליט האם להמשיך ולהשקיע כספים או לא.
  לגבי השאלה האם עו"ד יטפל בתיק לפי אחוזים - אני איני חובב עסקאות אחוזים, אולם כל עו"ד וטעמו שלו. אפשר תמצאו מישהו שיהיה מוכן לעסקה כאמור. שבת שלום

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.