הלוואה או מתנה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 15:22, 25 בנובמבר 2012

  תודה על תשובתך. האם אוכל לפחות לבקש את המסמך שייתכן והגישה לבימש על סמך חשד שהוא מזויף ולראות אותו ושאדע לפני שאפעל בנידון .אולי הוא שונה .שעין מקצועית או מקור מקצועי יבחן אותו. האם למשל אוכל לטעון לבית משפט שייתכן שהמסמך שהוגש על ידה במסגרת תביעתה ורצונה לזכות אינו המסמך הראשוני או להתלונן שהדבר ייבדק הרשויות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:47, 25 בנובמבר 2012

  שאלתך אינה בתחום ירושות אלא בתחום סדרי הדין. בעקרון כל הדיונים והתיקים במשפטי גרושין אינם פתוחים לעיון הציבור. אם את יודעת בודאות את מספר התיק ובית המשפט, תוכלי להגיש במזכירות אותו בית משפט בקשה מיוחדת לעיין בתיק ולצלם המסמך. ייתכן שאם הנימוקים שתעלי ייראו לשופט שידון בבקשתך, יאופשר לך לעיין. לעומת זאת במסגרת תביעה שתגישי ישרות נגדה תהיה לך הזכות לדרוש הצגת המסמך המקורי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.