הלוואה או מתנה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 17:32, 25 בנובמבר 2012

  תודה על עזרתך, אני במילכוד צו ירושה = חובות שאבי הותיר,ומצד שני הרבה שאלות בגלל שאין לי סטטוס של יורשת,אותו מנצלים אחותי ואחי שהעלימו הון ונישלו את אימי ואחותי הלוקות במחלת נפש.ניצלו את הטרגדיה המשפחתית ,פטירתו של אבי היה עשיר ולא הותיר צוואה,התאבדותו של אחי לפני שנתיים שנושל על-ידם שקע בחובות אך הם לא עזרו לו.הכנסתה של אימי לבית אבות תחת צו של בימש, ואותי הרחיקו ומנסים לנטרל אותי ,מאחר ואני מהווה איום ומבינה את מזימתם ונוכלותם. שניהם העלימו את כל המסמכים וההוכחות הדרושות לי לחשוף אותם. והמחשבה שאולי זו הונתה את בית המשפט ואוכל לחשוף אותה והחשד שלי יתגלה כאמיתי, ארגיש טוב שהעוולה תתוקן,ואחי ז"ל ואימי שתיבדל לחיים ארוכים יזכו לצדק. האם רק מס הזהות שלה ומקום בימ"ש יספיקו? ואם כשמגישים צילום מסמך צריך להראות את המקור ולאמת אותו כנאמן למקור כשהוא מוגש? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:20, 25 בנובמבר 2012

  1. אם את בבעיה כספית יש מוסדות שמגישים סיוע משפטי חינם. יש הלשכה לסיוע משפטי ויש לשכת עורכי הדין.
  2. אם אמך חסויה ויש לה אפוטרופוס, נסי להניע אותו לטפל ברכוש המגיע לאמך. או פני למשרד האפוטרופוס הכללי ובקשי מהם להנחות את האפוטרופוס של אמך לפעול לאיתור רכוש שלה.
  3. לגבי איתור התיק - איני יודע, שאלי במזכירות אותו בית משפט.
  4. לגבי הגשת מסמך - בכל מוסד ורשות יש הוראות ודרישות שונות. הגוף אליו מגישים המסמך הוא שינחה כיצד הוא רוצה את המסמך המוגש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.