צו ירושה ויורש עם הערה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א.

  נשלח ע"יא. 09:55, 28 בנובמבר 2012

  היי, בצו ירושה שנשלח מהרשם ליד שם אחד היורשים נרשם "בהליך פש"ר" . מה באופן כללי יהיו המשמעויות של הערה זאת במידה והיורשים ( והיורש המוער בתוכם) ירצו למכור נכס בעיזבון ? (לדוגמא: האם רישום המקרקעין יציב תנאי ? תהיה הערת אזהרה בטאבו לקונה הנכס ? הערת שיעבוד? איך יועבר פיזית חלקו היחסי של היורש בפש"ר לכנ"ר ? ) תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:45, 28 בנובמבר 2012

  אין "העברה פיזית" של הזכויות לכונס הרשמי. לפי פקודת פשיטת הרגל אותו יורש אינו זכאי לעשות שום פעולה משפטית בנכס זה. לפי אותו חוק כל זכויות אותו יורש בנכס מוקנות למעשה לנאמן בפשיטת הרגל. כל פעולה משפטית תחייב הסכמת הנאמן בפשיטת הרגל. רשם המקרקעין לא יאפשר אף פעולה משפטית בנכס ללא הסכמת הנאמן וללא צו בית משפט שיסמיך אותו לעשות פעולה. משמע היורשים האחרים יצטרכו לתאם פעולותיהם עם הנאמן בפשיטת הרגל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.