הרמת מכשולים ע"י הבנק בקיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 21:07, 21 בינואר 2013

  בתום משפט נפסק כי סכום מסויים מכספו של אבינו ינתן לזוגתו בשנים האחרונות, ואילו רוב רכושו וכספו יחולק שווה בשווה בין שלושת ילדיו. מסרנו, שלושת ילדיו, את פסק הדין+צוואה+צוו קיום הצוואה לבנק וביקשנו לקבל את הכסף המופקד בו. הבנק מתנה את מסירת הכסף בכך שנספק את אישור הצד השני כי אכן קיימנו את פסק הדין ומסרנו לו את אשר נפסק לטובתו. האם הבנק נוהג כדין ? האם אכן קיים סעיף בחוק המטיל עליהם חובה לוודא כי קויים פסק הדין ? או שמא זה נוהל פנימי שנועד לכסות את ישבנם למקרה שהצד השני יבוא בטענות ? תודה, ירון

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:04, 24 בינואר 2013

  ראשית אתה צודק - בבנק משתדלים ככל האפשר להמנע מתביעות עתידיות גם על חשבון מצוקה של היורשים.
  שנית - תשובה לך מחייבת בדיקה של פסק הדין שניתן וצו הירושה. ייתכן שהבנק צודק. לעתים הפתרון הוא הדעה להסכמה עם הבנק על דרך הביצוע.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.