רישום ירושה בטאבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גוליה

  נשלח ע"יגוליה 21:25, 7 בפברואר 2013

  אבי עם 2 אחיו קיבלו מגרש בירושה לפי צוואה.הוציאו צו קיום לצוואה. יש בצוואה תכנית בה מסומן בדיוק איפה החלק של כל אחד מהאחים. על החלק שאבי ירש עומד בית שבנו הוריו לפני שנים רבות. וגם בצוואה רשום הבית בשבילו. החלקים האחרים ריקים ואפשר לבנות גם על כל אחד מהם בית .בסה"כ מותר 3 בתים על המגרש. בדקנו בטאבו ושם מוזכר רק מגרש ללא בית. שאלתנו: אם רושמים את המגרש על שמם בטאבו- כל אחד עם החלק שלו. איך יודעים בטאבו שיש גם בית? כי אם אבי ירצה למכור ולקבל פטור ממס שבח על הבית. איך יקבל אם לא רשום? מה צריך לעשות כשרושמים את המגרש ע"ש היורשים כדי ש/יהיה רשום גם הבית בטאבו? תודה גוליה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:39, 10 בפברואר 2013

  לפי תאורך הצוואה כוללת תכנית חלוקה של המקרקעין. הצוואה תרשם כלשונה. רשם המקרקעין רשום צוואה כלשונה. לכן אני מניח שאגב הרישום של הזכויות מכח הירושה, ירשום רשם המקרקעין הערה לגבי קיומה של התכנית. בכל מקרה כיוון שהזכויות של האב ואחיו נובעות מהצוואה המקויימת עם התכנית שהיא חלק ממנה [לפי תאורך] לא תהיה בעיה להוכיח לכל אדם מהן זכויות אביך ומהן זכויות הדודים. בכל עסקה או בכל סכסוך משפטי יש להציג את צו הקיום בשלמותו ובכך לפתור כל מחלוקת - אם תהיה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.