הפרשה חודשית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 22:29, 11 בפברואר 2013

  שלום, אשמח אם תעזור לי בסוגיה הבאה: במקרה שבו אדם המנהל עסק משפחתי עם בניו נפטר ובעסק אין כמעט נכסים למעט מוניטין. האם הנפטר יכול לקבוע בצוואתו שבכל חודש על הבנים להפריש סכום חודשי ממשכורתם של הבנים לאם המשפחה? (ללא ציון עד מתי הסכום יופרש).ראוי לציין שהבנים עובדים למחייתם באותו עסק וההכנסה היא לא פאסיבית (משכ"ד או מני"ע לדוגמא).

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:50, 12 בפברואר 2013

  1. בעקרון כל מצווה יכול לקבוע תנאים לירושה גם בדומה למתואר בשאלתך. כל יורש רשאי לבחור בין ירושה בכפוף לתנאי או ויתור על הירושה.
  2. תשובה מדוייקת יותר תלויה מאוד בנוסח הצוואה ובעובדות הענין המדוייקות. משום שיש חשיבות לכל מילה בצוואה לענין זה, מומלץ ליורשים לקבל יעוץ משפטי לגבי התנאים שבצוואה (אם בכלל הצוואה כברקוימה).

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.