האם עלי לעשות צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 13:25, 4 במרץ 2013

  אני נשואה, שבוע הבא אני קונה דירה במהלך נישואי, הוסכם ביני לבין בעלי שהדירה תרשם בטאבו עלי בלבד.למרות שהמשכנתא רשומה על שנינו כזוג. ובמקביל אעשה צוואה שאת הדירה במקרה פטירתי אני מורישה לבני יחידי. וזאת כי יש לבעלי ילד מנשואיו הראשונים.לשאלתי: האם במקרה של חלילה פטירת בעלי יכול בנו מנשואיו הראשונים לדרוש את חלקו בנכס שבו היה חי אביו? או במקרה פטירתי יכול בעלי לדרוש פתאום את חלקו בנכס? מבולבלת....

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:07, 4 במרץ 2013

  ראשית מומלץ שההסכמה בינך לבין בעלך תהיה בכתב, ואפילו כדאי שיהיה ביניכם הסכם ממון לענין זה.
  שנית - צוואה שתעשי תגבר על כל זכות מכח החוק. אם לבעלך לא תהיה זכות בדירה, גם לבנו לא תהיה. צייני זאת במפורש צבוואה.

  תגובה
 • 09:26, 5 במרץ 2013

  מתי אני יכולה לגשת לעו"ד לעשות את הצוואה?
  האם כבר לאחר חתימת חוזה ראשוני או שצריך לחכות אחרי שמסתיים התהליך כולו? לגבי הסכם ממון סוכם בינינו שאם אנו מחליטים להתגרש אז הבית יחולק שווה בשווה אז אני מניחה שאין צורך בהסכם ממון.(תקן אותי אם אני טועה). הסוגייה שלנו היא לגבי הירושה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:20, 5 במרץ 2013

  עשיית צוואה אפשר וכדאי לעשות משחתמת על חוזה הרכישה. איני חושב שצריך להמתין לסיום העסקה. הסכם ממון רשמי ולפחות הסכם בכתב בינך לבין בעלך מאוד רצוי שיהיה כבר כעת. הסכם ביניכם צריך להתייחס לא רק לחלוקת הנכס שנרכש אלא לכל ההבטים של חיים משותפים ושל הילדים

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.