• 4 במרץ 2013

האם עלי לעשות צוואה

אני נשואה, שבוע הבא אני קונה דירה במהלך נישואי, הוסכם ביני לבין בעלי שהדירה תרשם בטאבו עלי בלבד.למרות שהמשכנתא רשומה על שנינו כזוג.
    ובמקביל אעשה צוואה שאת הדירה במקרה פטירתי אני מורישה לבני יחידי. וזאת כי יש לבעלי ילד מנשואיו הראשונים.לשאלתי: האם במקרה של חלילה פטירת בעלי יכול בנו מנשואיו הראשונים לדרוש את חלקו בנכס שבו היה חי אביו? או במקרה פטירתי יכול בעלי לדרוש פתאום את חלקו בנכס? מבולבלת....

4 במרץ 2013
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 4 במרץ 2013

האם עלי לעשות צוואה

ראשית מומלץ שההסכמה בינך לבין בעלך תהיה בכתב, ואפילו כדאי שיהיה ביניכם הסכם ממון לענין זה.
    שנית - צוואה שתעשי תגבר על כל זכות מכח החוק. אם לבעלך לא תהיה זכות בדירה, גם לבנו לא תהיה. צייני זאת במפורש צבוואה.

4 במרץ 2013
    • 5 במרץ 2013

האם עלי לעשות צוואה

מתי אני יכולה לגשת לעו"ד לעשות את הצוואה?
      האם כבר לאחר חתימת חוזה ראשוני או שצריך לחכות אחרי שמסתיים התהליך כולו? לגבי הסכם ממון סוכם בינינו שאם אנו מחליטים להתגרש אז הבית יחולק שווה בשווה אז אני מניחה שאין צורך בהסכם ממון.(תקן אותי אם אני טועה). הסוגייה שלנו היא לגבי הירושה.

5 במרץ 2013
      • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 5 במרץ 2013

האם עלי לעשות צוואה והסכם ממון

עשיית צוואה אפשר וכדאי לעשות משחתמת על חוזה הרכישה. איני חושב שצריך להמתין לסיום העסקה. הסכם ממון רשמי ולפחות הסכם בכתב בינך לבין בעלך מאוד רצוי שיהיה כבר כעת. הסכם ביניכם צריך להתייחס לא רק לחלוקת הנכס שנרכש אלא לכל ההבטים של חיים משותפים ושל הילדים

5 במרץ 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?