טעות קולמוס בצו קיום - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 15:52, 6 במרץ 2013

  בעקבות קושי בהעברת צוואה בטאבו, בבקשה לצו קיום, רשם הירושות התבקש לנקוב בשמות ספציפיים+ציון מס' ת.ז של הנכדים היורשים עפי צוואה. כך נעשה ,אלא שהושמטה ספרה אחת מאחד מספרות הזהות של אחד הנכדים.השם היחודי ושאר הספרות -נכונות. מה עושים? היתכן שבטאבו לא יידרשו שוב תיקון לצו קיום בגלל טעות קולמוס בולטת זו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:06, 6 במרץ 2013

  בלשכת הרישום אין בודקים נכונות מספרי הזיהוי אלא רושמים אותם כפי שהם מופיעים בצו. אם מדובר באחתמהספרות של מספר הזהות (למעט 0 בהתחלה] חשוב מאוד לתקן כבר כעת. אם הטעות היא של הרשם יש לפנות מייד בבקשה לרשם הירושה ולבקש לתקן ולהגיש את הצו המתוקן לרישום. תיקון כעת יחסוך עגמת נפש מרובה בעתיד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.