צוואה מעדות שמיעה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 15:29, 14 באפריל 2013

  לאחרונה אבי ביקש שאבוא לגור איתו ובעתיד יעביר לי את כל רכושו .עלמנת שאוכל לעבור עם משפחתי לביתו היתי חייב לבצע שינוי(שיפוץ)בבית שיתאים לשננו.בזמן השיפוץ הוא עבר לאחותי.לפני שבוע אבי נפטר במפתיע נכון להיום הבית באמצע השיפוץ ומהכרות עם אבי הוא לא השאיר צוואה.באותו עיניין בחג הפסח היתכנסנו כול האחים אצל אחותי ואבי שיתף את כולם בעינין של המעבר שלי אליו וכולם נתנו את בירכתם .אתמול ניפגשתי עם המשפחה ומבחינתם הם מעונינים לקיים את רצונו בלי בעיה האם זה שהם שעמו את רצנו מספיק על מנת שיחשב צוואה שבעלפה .האם הסכמתם מחזקת את העינין והכי חשוב במידה ויש צוואה כתובה מלפני שנים האם רצנו האחרון מבטל אותה? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:26, 14 באפריל 2013

  יש אפשרות של צוואה בעל פה, אך היא מוגבלת בנסיבות מיוחדות של אדם שחזה שמותו קרוב ביותר (ולא נשמע שאביך חשב שמותו קרוב ביותר) והעדים לצוואה צריכים לשמוע שאכן התכוון לעשות צוואה בעל פה, להכין תרשומות ולחתום על תצהירים המאשרים את מה ששמעו ולהודיע לרשם לענייני ירושה. גם אחרי שמולאו כל הדרישות המקדמיות הללו יש שיקול דעת לבית המשפט האם לקבל את הצוואה בעל פה או לסרב לה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.