ירושה וחובות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 21:45, 14 באפריל 2013

  אבי נפטר לפי מספר שנים . הוא השאיר נכסים וגם חובות ובהם גם תיקי הוצאה לפועל נגדו . על חלק מהנכסים היו עיקולים אך הנכסים עברו על שמי בטאבו כאשר העיקול עדיין מופיע שם. הנכסים שלא היו עליהם עיקולים גם עברו משמו לשמי . 1. האם במידה ויחודשו ההליכים נגד אבי ז"ל, יוכלו לבקש למכור את הנכסים שכבר עברו על שמי בטאבו ? 2. האם יכולים לפגוע לי בנכסים קיימים שלא ירשתי והם שלי מכספי ? כלומר שיתרחבו ויפעלו נגדי אישית בגין חובותיו ? 3. נניח שיש מי שרוצה לתבוע את עזבון אבי בגין חוב כלשהו,הוא יכול בהמשך לעקל את נכסיו שירשתי גם בעוד כמה שנים,מתי שרק ירצה ? כלומר מה שירשתי בעצם תמיד נמצא בסכנה, אלא אם כן הנכס נמכר כבר ....? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד ,מנהל הפורום

  14:51, 15 באפריל 2013

  הכלל הוא שהיורש יורש גם חובות ולא רק זכויות. אם ירשדת נכסים כפופים לעיקול, יכולים הזוכים להמשיך בהליכים כלפיך. מעבר לכך חלים כללים רגילים של התיישנות ושל שיהוי שעויים למנוע פתיחת הליכים חדשים או חידוש הליכים שהופסקו.

  תגובה
 • 07:48, 17 באפריל 2013

  יכולים לפעול בהליכים נגדי כמו עיקולי משכורות,חשבונות וכו או שזה מוגבל רק לנכסים שעברו
  בירושה בלבד ורק אותם אפשר לעקל ?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.