העברת דירה או קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 17:51, 19 באפריל 2013

  קיימת צוואה לטובת שנינו הבנים אך אבינו מבקש שנעביר דירתו שעל שמו לשמנו לפני מותו. האם אינה בחיים. שאלתנו: מה יותר נכון וקל וזול וקצר, מה עדיף - העברת הדירה לשמנו בעודו בחיים, או תהליך קיום צוואה אח"כ? בשני המקרים הדירה תימכר לאחר המוות.

  השב
 • 23:15, 19 באפריל 2013

  המוות של מי ? של האבא ?

  תגובה
 • 00:36, 20 באפריל 2013

  קיבלתי כבר תשובה בפורום אחר.
  שבת שלום

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:39, 21 באפריל 2013

  הורשה היא פעולה פשוטה יותר וזולה יותר. מתנה מתבצעת כעת ונכנסנת לתוקף מייד. יש שיקולים רבים נוספים שצריך לשקול (מצד הנותן ומצד המקבלים) אך הפורום אינו מתאים לכך. להחלטה משמעותית כל כך מומלץ שתפנו ליעוץ אצל עו"ד שעוסק הן במקרקעין והו בירושה

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.