היכן ממוקם בית הדין לעבודה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איתי

  נשלח ע"יאיתי 09:18, 20 באפריל 2013

  שלום אני תושב יבנה -לאיזה בית דין אני צריך ללכת כדי לקבל צב ירושה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:29, 21 באפריל 2013

  בית הדין לעבודה אינו שייך - מדובר בבית דים דתי או ברשם לענייני ירושה. הסמכות המקומית נקבעת לפי מקום פטירתו או מקום מגוריו האחרון של המנוח ולא של היורש. אם פונים לבית דין דתי, יש לפנות לאותו בית דין שיש לו סמכות מקומית על מקום הפטירה, אך כל היורשים צריכים להסכים להידון בפניו. אם פונים לרשם לענייני ירושה, יש לפנות למשרד הרשם שבאזור סמכותו נמצע מקום מגוריו או מקום פטירתו של המנוח. כל יורש יכול לפנות לרשם - אין צורך בהסכמה של היורשים האחרים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.