התנגדות לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 17:27, 12 במאי 2013

  אבינו ערך צוואה אצל עו"ד בה הוא מוריש את דירתו לאחד מנכדיו שהשפיע עליו.באותו המעמד הוחתם הסב על מסמכים שמעבירים את הדירה לנכדו, והדירה נרשמה על שם הנכד בטאבו.אבינו נפטר שלושה חודשים לאחר מכן. ארבעת בניו של הסב ואני בתוכם מתנגדים כמובן למחטף שעשה הנכד,בטענה שאבינו היה חולה סיעודי ולא היה כשיר גופנית ושכלית לחתום על צוואה והעברת דירה.כרגע הנכד לא פנה לרשם הצוואות (משום שהדירה כבר ברשותו)ולכן אנו לא יכולים להגיש התנגדות שתוביל להליך משפטי. כיצד עלינו לנהוג? איך ניתן לתבוע אותו על מנת להחזיר את המצב לקדמותו? אנו חוששים שהנכד ימכור את הדירה ויעלים את הכסף. תודה לך מראש על תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:11, 13 במאי 2013

  שאלתך מורכבת. אתה טוען שהיתה הענקה לנכד במועד כלשהו. ואתה טוען שבמועד אחר הסב עשה צוואה ובה הוריש אותה דירה לאותו נכד. אם כך הדבר רק הגשת התנגדות לצוואה עשויה שלא להועיל כי ממילא הדירה כבר של אותו נכד. תקיפת ההענקה של הדירה לנכד היא הליך משפטי נפרד. ייתכן ותצליחו בשניהם אך הענין אינו פשוט ומחייב יעוץ מתאים מראש. יעוץ מתאים אצלי או אצל אחרים מחייב בדיקה של כל המסמכים וברור מעמיק של עובדות. עו"ד רונן גדות

  תגובה
 • 22:26, 13 במאי 2013

  הצוואה והענקת הדירה לנכד נעשו באותו המעמד.
  מאחר והנכד לא זקוק לאישור הצוואה,הוא לא הגיש בקשה לרשם,ולכן אנחנו לא יכולים להתנגד.
  השאלה שלנו באיזה הליך משפטי עלינו לנקוט?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:09, 14 במאי 2013

  אתם היורשים האחרים תוכלו להגיש בקשה לצו ירושה, תודיעו גם לנכד. הוא ירצה להתנגד ויבקש קיום הצוואה. תגישו התנגדות ואז יהיה דיון בתקפה של הצוואה.
  לגבי הענקת הדירה - הדרך היא תקיפה ישירה של העסקה במסגרת תביעה נגד הנכד.
  כל המור הוא מתווה כלללי. ראוי כמובן לקבל יעוץ מקיף ופרטני לפני נקיטת כל הליך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.