איך אפשר לברר היכן צוואה נמצאת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 16:24, 23 במאי 2013

  שלום , למיטב הבנתי צוואה ניתן להפקיד אצל רשם הירושות או אצל עורך דין . אם הצוואה הופקדה אצל רשם הירושות הבנתי שאפשר להגיע אליהם בת"א ולבדוק (יחד עם המצווה) . אך מה קורה במידה והצוואה הופקדה אצל עורך דין ? כיצד ניתן לברר מי הוא והיכן הוא ? (אני שואל בשם סבא שלי שהוא בן 94 ואינו זוכר היכן הפקיד את צוואתו) . תודה מראש לעונים .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:57, 23 במאי 2013

  אין מרשם מרכזי אחר לצוואות אלא אצל הרשם לענייני ירושה. יש המפרסמים מודעות בכתבי עת של לשכת עורכי הדין או של מחוזותיה השונים ובהן שואלים לגבי צוואות שאבדו.
  אם סבך בחיים למרות קיומה של צוואה עתיקה, מומלץ שיעשה צוואה חדשה ועדכנית

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.