צוואה הדדית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 10:17, 26 במאי 2013

  להוריי מס' דירות. הם כתבו צוואה הדדית שבה רשמו שהצוואה תקפה אך ורק לאחר מותם ואין הצד הנותר בחיים כל אפשרות לחלק הרכוש. השאלה מה קורה בפועל לאחר חו"ח מות אחד מהם? אפשרי להשאיר את המצב כמו שהוא? (כשהדירות על שם שניהם?) מה קורה לחשבון משותף במקרה של חו"ח מות אחד מהם. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:54, 26 במאי 2013

  1. צוואה הופכת מסמך תקף רק לאחר מוות.
  2. אם הוריך שללו זה מזה את הפשרות לשנות הצוואות, כי אז מה שרשום בצוואות מחייב את שניהם. מי מהם שיפר את הוראות הצוואה ההדדית, יגרום לכך ששתי הצוואות בטלות והירושה של מי שנפטר קודם תהיה לפי חוק.
  3. יורש אינו חייב מייד לאחר המוות לפעול להוצאת צו קיום צוואה. יש כאלה שנמנעים מכך בכוונה תחילה.
  4. על תכולת החשבון תחולנה הוראות הצוואה. לגבי ניהול החשבון - אם יש סעיף "אריכות ימים" הבנק יפעל לפיו ויקבל הוראות ממי שנשאר בחיים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.