כספים- ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • צי

  נשלח ע"יצי 09:04, 6 ביוני 2013

  לזוג יש צוואה הדדית בה האחד מןריש לשני את כל רכושו וכספו, ואחרי מות שניהם הכל עובר לילדיהם. במידה והאישה תלך לעולמה לפני הגבר, ולגבר תהיה זוגיות פרק ב, שבנסיבות מס וימות תקנה זכוי ות לבת הזוג החדשה, מה ניתן לעשות כדי שיישאר עדין כסף לילדים של האם המקורית, וכמובן שהדירה תישאר ברשותם. ההנחה שלא יהיה הסכם ממון.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:48, 6 ביוני 2013

  הדרך להתמודד עם כל אלה היא הכנת צוואה הכוללת הוראות מפורשות המתאימות למה שמבוקש. גם אם יש כבר צוואה - ראוי לבדוק האם הוראותיה מקיימות את המבוקש. קל יותר וזול יותר לשנות צוואה בחיים מאשר להתמודד בבית משפט אחר כך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.