בלעדיות על ניהול חשבון בנק של נפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רחל מעוז

  נשלח ע"ירחל מעוז 22:03, 9 ביוני 2013

  בשנים האחרונות לחייה של אימי ,היא נתנה לאחותי יפוי כח לנהל את חשבון הבנק שלה. בכל השנים הללו,נהגה אחותי בחוסר שקיפות וסרבה (ומסרבת גם כיום להציג בפני יתר אחיה דו"חות בנק. מאחר ואימי נפטרה לאחרונה (לא הותירה צוואה),שאלתי היא,האם בסמכותי להורות לבנק לחסום מיידית את גישתה של אחותי לחשבונה של אימי,עד להוצאת צוו ירושה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:56, 10 ביוני 2013

  ביום שנפטרה אמך, פקע יפוי הכח בחשבון. החשבון חדל להיות של אמך והפך להיות חשבון של היורשים. לפיכך הבנק לא אמור היה לכבד הוראות בחשבון (למעט אולי הוראות לשמירת ערכו של הכסף המזומן) מיום שהבנק ידע על פטירת אמך.
  לגבי מידע על מה נשעשה בחשבון לפנ פטירת אמך - זאת שאלה משפטית אחרת לא פשוטה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.