נותן שירותים שנפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 14:45, 27 ביוני 2013

  מה קורה כאשר נותן שירותים עוסק מורשה נפטר, האם הלקוח יכול לתבוע את האשה או את שאריו של הנפטר עקב הנזקים שנגרמו לו עכב הפסקת העבודה, רשלנות וכדומה? לקוח מצדו הזמין מוצר שילם ל3 שנים וקיבל תמורה של רק שנה אחת עד שנותן השירותים נפטר.

  השב
 • 15:37, 27 ביוני 2013

  על מנת להיות יותר ברור:

  הבעל עוסק בהקמת אתרים, לקוח שילם לבעל בעבור הקמת אתר ל3 שנים מראש, הבעל נפטר אחרי שנה. הלקוח נותר ללא אתר כיון שהקבצים היו אצל הבעל.

  הלקוח מצדו נפגע.
  אשת הבעל בבעיה משפטית, כל לקוחותיו של הבעל שאסף במשך שנים עלולים לתבוע.

  האם יש פסיקות דומות בנושא?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:28, 27 ביוני 2013

  בעקרון היורשים חייבים כלפי הנושים של המנוח. הקף החבות תלוי בפעולות שעשו או לא עשו היורשים לאחר הפטירה. הקף החבות של כל יורש משתנה בין שווי חלקו של אותו יורש בעזבון לבין שווי כל העזבון. הנושה צריך לברר מי היורשים או האם יש מנהל עזבון ולהגיש תביעה מתאימה.

  תגובה
 • 06:11, 28 ביוני 2013

  איך האישה והנושים יכולים להגן על עצמם?

  כשהבעל בחיים העסק פועל בצורה תקינה, כאשר הוא נפטר יש מבול של לקוחות שאין להם מענה כרגע, האם כאשר הבעל נפטר האישה צריכה להתמודד עם מבול של תביעות?

  האם הפיתרון היחיד הוא חברה בעמ?

  המון תודה מראש!

  תגובה
 • 06:27, 28 ביוני 2013

  רק רציתי להדגיש שלא מדובר בעוסק מורשה שבחייו היו נגדו תביעות, אלה מדובר בעוסק שנפטר, וכעת לדוגמה הלקוחות שלו מעוניינים לתבוע את האישה כיון שאין מי שיספק להם את יתרת השירות ששילמו עבורו לדוגמה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:33, 28 ביוני 2013

  אכן אתה צדק - יש כאן בעיה, אלא שהחוק צריך להץחשב בשני הצדדים אינו מציע פתרון כלכלי אלא משפטי: מצד אחד היורש חייב כלפי הנושים ומצד אחר אינו חייב ביותר ממה שקבל בירושה.כך לכאורה במקרה הגרוע ביותר היורש אינו משנה מצבו לרעה - לכאורה.
  פתרון כלכלי לבעיה: (א) לנהל עסק מסודר עם תעוד לכל התחיבות ולכל תשלום או עבודה שנעשתה, (ב)יש להכין ולשמור הסכמי עבודה או הזמנות עבודה מסודרים (ג) יש להכין ביטוח טוב ולפחות ביטוח חיים שיוכל לתמוך בבן-הזוג או בילדים שנשארים אחרי, במידה והירושה אינה מוצלחת.
  בכל מקרה חוק מציע גם אפשרות של "עזבון בפשיטת רגל" - מצב בו נכסי המנוח אינם מספיקים לכיסוי התחיבויותיו ואז ניתן לנהל את עזבונו כאילו המנוח היה פושט רגל ובכך לפטור את היורשים מחבות אישית כלפי הנושים
  ניהול עסק בצורה של חברה אינו מבטיח לחלוטין את הבעלים, משום שבחברות קטנות לעתים קרובות יש זהות כלכלית מלאה בין הבעלים לחברה, יש ערבויות אישיות לחובות החברה. כל ההמלצות למעלה נכונות גם לניהול של חברה קטנה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.